תרחישים בבית חכם

מהו תרחיש?

תרחיש הוא סדרה של פעולות שמתבצעות ברצף. למשל הדלקת כל האורות בקומת הקרקע, הורדת תריסים כללית, 'לילה טוב', 'בוקר טוב' ויציאה מהבית הם תרחישים נפוצים. תרחיש יכול לבצע פעולות של שליטה על מערכות החשמל, על מערכות קולנוע ביתי, על מזגנים, על מערכת אזעקה ועל כל דבר שמוגדר בבית החכם. אפשר לשלב בתרחישים השהיות, הפעלות בזמנים שונים וכו'.

 

איזה סוגים תרחישים יש בבית חכם?

אפשר לחלק את התרחישים ל-2 סוגים. תרחיש 'רגיל' הוא תרחיש שמופעל כשמפעילים אותו בצורה ישירה. הפעלה ישירה יכולה להיות דרך כפתור במסך המגע, או דרך תרחיש אחר.

הסוג השני הוא תרחיש אוטומטי. הוא מופעל אוטומטית כאשר תנאי מסוים מתקיים. למשל תרחיש של הדלקת אורות אוטומטית בלילה ידליק אוטומטית את האורות בשעה קבועה או לפי השעון האסטרונומי לפי זמן השקיעה. תרחיש אחר יכול להיות למשל גלילה של פרגולה חשמלית כאשר גלאי הרוח מזהה רוח מעל עוצמה מסויימת, ותרחיש נוסף יכול להיות סגירת תריסים כשגלאי הגשם מופעל.

בכל בית חכם יש בד"כ שילוב של שני סוגי התרחישים.

בניית תרחישים - הרצת תרחיש מתוך תרחיש אחר

דוגמה לשימוש באשף לבנית תרחיש

איך בונים תרחיש?

בנייה של תרחיש באמצעות מערכת הבית החכם של לוג-אין היא פעולה פשוטה. בוחרים את סוג התרחיש (רגיל או אוטומטי), ומוסיפים את  כל הפעולות שרוצים. פעולות אלה יכולות לכלול שינוי של property (למשל כדי להדליק את האור), הפעלה של תרחיש אחר, הוספת תנאי והשהיות. באמצעות האשף הכלול ניתן לבצע כמעט כל פעולה שרוצים, ללא כתיבת קוד.

 

 

בית חכם סרטון הדרכה 4: בניית תרחישים

 

תוכלו לקרוא חומר נוסף על תרחישים כדי להבין טוב יותר איך להשתמש בהם.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.