תוכנה לבית חכם-מדריך התקנה

מהי התוכנה לבית חכם?

דוגמה לתרחיש בבית חכם

 

תוכנת הבית החכם היא חבילת תוכנה שלמה, המאפשרת הגדרה ושליטה על כל האביזרים בבית. תוכנה לבית חכם מתקשרת עם אביזרים שונים באמצעות בקרים שמחוברים למחשב. כך המחשב יכול לתקשר עם אביזרי חשמל (מנורות, תריסים ווילונות חשמליים, דימרים), עם מערכות קולנוע ביתי, עם מערכת האזעקה, עם המצלמות, עם האינטרקום וכו'.

חיבור כל הציוד תחת מערכת אחת הופך את החיים לפשוטים ונוחים יותר. למשל כשיוצאים מהבית, לא צריך להתרוצץ בכל הבית כדי לכבות את התאורה, להגיף את התריסים, לכבות את מערכת הקול, לכבות מזגנים ולדרוך את האזעקה. מספיק ללחוץ על כפתור 'יציאה' וכל הדברים יתבצעו.

התוכנה של לוג-אין הבית החכם מספקת גם את ה back end שמאפשר לתכנת את המערכת, וגם את ה front end שהוא הממשק למשתמש. התוכנה עובדת בשיטת client-server. התכנות מתבצע על החלק של ה server (שהוא ה back end), וה- clients מתחברים כדי לשלוט. אין מגבלה על מספר ה clients המחוברים למערכת. אפשר להתחבר באמצעות כל מחשב ברשת הביתית, באמצעות מסכי מגע, באמצעות טאבלטים ובאמצעות טלפונים, וכל זאת ללא תשלום נוסף!

תכנות המערכת פשוט. לא צריך לכתוב שורות קוד מסובכות, ולא צריך ללמוד שפת תכנות חדשה. במערכת יש אשפים -wizards- שבאמצעותם מגדירים את המערכת.

 

באיזה מחשב להשתמש?

תוכנת הבית החכם צריכה להיות מותקנת על גבי מחשב עם מערכת הפעלה Windows. התוכנה דורשת כח מחשוב מזערי, והמחשב לא צריך להיות חזק. למעשה, אפשר להתקין את התוכנה על כל מחשב.

למחשב צריכות להיות יציאות תקשורת RS232 כדי להתחבר לבקרים, למסכי מגע, ולמערכות שונות. כמות היציאות היא בהתאם לציוד שמחובר למערכת. אפשר להשתמש בממירים מ USB ל RS232.

 

איך להתקין את תוכנת הבית החכם?

מריצים את תוכנת ה setup, ופועלים לפי השלבים הבאים:

  • בוחרים את התוכנות אותם רוצים להתקין (ניתן להתקין תוכנות עזר נוספות)
  • בוחרים את התוספים לתוכנה אותם רוצים להתקין.
  • בוחרים את ערכות העיצוב שרוצים להתקין (ממשק המשתמש).
  • ממלאים שם פרטי ושם משפחה (מהם נגזר שם בסיס הנתונים), וכתובת דוא"ל אליה ישלחו הרשיונות התאימים להרצת התוכנה והתוספים.

 

 

בית חכם סרטון הדרכה 1: התקנת התוכנה

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.