עיצוב מסכים של בית חכם

למה חשוב לעצב מסכים?

המסך הוא האינטרקציה הטובה ביותר עם הבית החכם. עיצוב מסכים הוא נושא משמעותי שראוי להתייחס אליו. על המסך אפשר להציג את כל מה שרוצים להפעיל, לסדר את המסך בצורה שנראית לנו נכונה וברורה, ולראות בצורה קלה כל מה שקורה בבית.

עיצוב המסכים הוא חלק חשוב מאוד בכל מערכת. ההבדל בין עיצוב בינוני לעיצוב טוב יכול לקבוע עד כמה המערכת תהיה שימושית.

 

איך מעצבים את המסכים?

המערכת שקיבלתם כבר מכילה 2 תבניות עיצוב, ומומלץ מאוד להשתמש בהן. אלה תבניות שהושקעה בהן הרבה עבודה ומחשבה כדי שיהיו שימושיות. ההמלצה שלנו היא לבחור אחת מהתבניות, ולהשתמש בה כדי לעשות התאמות לבית שלכם. פשוט שכפלו את אחת התבניות והתחילו לעבוד.

עיצוב המסכים נמצא תחת ה Themes. בחרו את ה Theme ששכפלתם. בתוך ה Theme יש פנלים. אוסף הפנלים מהווה את המסך שהמשתמש רואה. בכל פנל יש כפתורים מסוגים שונים ותמונות. כל כפתור או תמונה כאלה נקראים Controls, ולכל Control יש Properties. ע"י עריכת ה Properties אפשר להתאים את ה Control (למשל לקבוע את הגודל או לבחור את מה להדליק).

Properties של עיצוב מסכים

Properties

אם אתם יודעים לעבוד עם תוכנות כמו Photoshop, תוכלו גם לפתח תבניות מרהיבות בעצמכם.

 

עיצוב מסכים נכון

כדאי להקפיד על מספר כללים כדי שהמסך יהיה שימושי. בדרך כלל יהיו עוד אנשים מלבדכם שישתמשו במסך, ותמיד צריך לזכור שחשוב שגם להם השימוש יהיה פשוט.

אחד הדברים החשובים שצריך להקפיד עליו הוא המעבר בין המסכים. צריך לתכנן את המסכים כך שמכל מקום בו נמצאים, אפשר יהיה להגיע לפעולה שרוצים לבצע תוך לא יותר מ-2 לחיצות. הפעלות של פעולות שמבצעים הרהב כדאי למקם כך שהגישה אליהם תהיה ישירה, מכל מקום ללא מעבר מסכים.

חשוב לחלק כל פנל בצורה לוגית. סדרו את הכפתורים מימין לשמאל לפי הסדר בבית.

חשוב לחלק לקבוצות אזורים כמו סלון, מטבח וכו' כדי שההתמצאות תהיה קלה והניווט מהיר.

כל הכפתורים צריכים להתאים לגודל האצבע. במסכי מגע כפתורים קטנים לא יתאימו ויהיה קשה ללחוץ עליהם.
בית חכם סרטון הדרכה 5: עיצוב מסכים

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.