חיבור הבקרים

אופן חיבור הבקרים

לאחר התקנת התוכנה, נרצה להתחיל לשחק ולהכיר את המערכת. הדבר הראשון שצריך לעשות זה להתחבר אל הבקרים. לכל סוג מערכת יש את החיבורים שלה. נתאר כאן את החיבור למערכת טי-קונטרול.

 

לפני שנוגעים בבקרים

כלל שתמיד נכון – עם מערכות חשמל יש לעבוד רק בשעות היום כשיש תאורה טבעית. לפני שנוגעים במערכות חשמל, נתקו את המתח. הכי בטוח לנתק את הפיוז הראשי של כל הלוח. כך תהיו בטוחים לחלוטין.

 

החיבור

לוח החשמל שאצלכם הוא לוח שיוצר ע"י יצרן לוחות במיוחד עבורכם. כל יצרן עובד בשיטות שלו, וכל לוח נראה אחרת. מה שחשוב הוא שבלוח תהיה הפרדה מוחלטת בין חשמל לתקשורת. בד"כ מהדקי החשמל נמצאים למעלה, ומהדקי התקשורת נמצאים למטה.

אתרו את מהדקי התקשורת שמסומן עליהם TRx+ ו TRx-. בדר"כ הם נמצאים מאחורי המכסים האטומים שבתחתית הלוח. פתחו את הברגים של המכסים בתחתית כדי לאתר את המהדקים האלה.

בכבל שקיבלתם חברו את הגיד האדום ל TRx+ ואת הגיד השחור ל TRx-. הדקו היטב את הברגים וודאו שהגידים לא נשלפים החוצה. הוציאו את הכבל מהקופסא דרך החריץ בצד או בתחתית, וסגרו חזרה את המכסים.

כבל התקשורת בין המחשב לבקרים

כבל התקשורת בין המחשב לבקרים

 

בקצה השני של הכבל יש ראש עם 9 פינים שנקרא מחבר D9. את המחבר מחברים למתאם התקשורת, ואת מתאם התקשורת אל יציאת תקשורת RS-232 במחשב.

חיבור הכבל למתאם התקשורת ולמחשב

זהו, אפשר להרים את המתח חזרה.

 

 

בית חכם סרטון הדרכה 2: אופן החיבור לבקרים

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.